Prof. dr hab. n. med. Joanna Makowska
Specjalność

Prof. dr hab. n. med. Joanna Makowska

Joanna Makowska – ZnanyLekarz.pl

dr hab. n. med Joanna Makowska

Specjalista w zakresie chorób wewnętrznych i reumatologii, oraz specjalista immunologii klinicznej, Kierownik Kliniki Reumatologii Uniwersytetu medycznego w Łodzi USK im. WAM, kierownik Regionalnego Centrum Wczesnej Diagnostyki Reumatologicznej, autorka kilkudziesięciu publikacji i doniesień zjazdowych z zakresu alergologii i reumatologii. Diagnostyka i leczenie: reumatoidalnego zapalenia stawów, spondyloartropatii zapalnych (łuszczycowego zapalenia stawów, zesztywniającego zapalenia stawów, reaktywnego zapalenia stawów), chorób układowych tkanki łącznej, krystalopatii, innych chorób reumatycznych. 

Zainteresowania naukowe: wczesne reumatoidalne zapalenie stawów-patogeneza, leczenie, możliwości prewencji, patogeneza łuszczycowego zapalenia stawów, nadwrażliwość i alergia na leki, powikłania narządowe układowych chorób tkanki łącznej przede wszystkim idiopatycznych miopatii zapalnych.

Już na studiach zainteresowałam się immunologią i chorobami reumatycznymi. Wynikiem pracy w kołach naukowych były pierwsze publikacje dotyczące min. chorób układowych tkanki łącznej. Pierwsze kilkanaście lat po studiach spędziłam w Klinice Immunologii, Reumatologii i Alergii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, będąc początkowo słuchaczem studiów doktoranckich, potem asystentem i adiunktem Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W Klinice zdobyłam bezcenne doświadczenie kliniczne i naukowe prowadząc badania w ramach grantów polskich i europejskich. Jedną z moich pasji jest dydaktyka, prowadziłam zajęcia ze studentami z zakresu reumatologii, alergologii i immunologii. Właśnie dzięki zajęciom ze studentami odnalazłam moje miejsce w medycynie i wymarzoną specjalizację z reumatologii. 

W pracy naukowej w szczególności zajmowałam się nadwrażliwością na leki z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, prowadziłam badania epidemiologiczne, diagnostyczne próby prowokacyjne oraz desensytyzacje na leki.

Cennik usług:

Pierwsza konsultacja reumatologiczna – 300 PLN

Kolejna konsultacja reumatologiczna – 250 PLN

Konsultacja reumatologiczna z USG dodatkowo 50 PLN do ceny konsultacji

E-wizyta – 150 PLN